Ta strona wykorzystuje pliki cookies w czasie jej przeglądania. Czytając naszą stronę zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zebrane informacje nie są wykorzystywane w celach marketingowych. Informacja o cookies

Wizyta w Bremen  26 - 30 X                                     

Zakończyła się pierwsza wizyta w ramach projektu Comenius "Aktywna społeczna oraz interkulturowa tolerancja wobec migracji ludności w Europie". Spotkanie dotyczyło opracowania szczegółowego planu pracy i podziału ról między partnerami na najbliższy rok projektowy. Zaplanowano wykonanie: filmu przez partnerów z Niemiec, słownika tolerancji przez partnerów z Hiszpanii, broszury i foto-historii naszej współpracy przez partnerów z Turcji, wspólnej aktywnej strony internetowej przez koordynatora (Polska)

.

Działania podjęte od września 2009:

  •  9 / 2009 - Przedłożyliśmy i omówiliśmy projekt nauczycielom , uczniom i rodzicom. Włączyliśmy  do pracy nad projektem przedstawicieli zaprzyjaźnionych lokalnych szkół Zespół Szkół Budowlanych oraz Miejski Ośrodek Pracy Twórczej. Na ogłoszony przez MOPT Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "To co piękne wokół nas" przysłano ponad 6000 prac plastycznych, które zostaną zaprezentowane podczas naszych spotkań międzynarodowych. Taka współpraca budzi optymizm.
  • 10 / 2009 - Odbyliśmy cztery robocze spotkania polskiej grupy projektowej na których opracowaliśmy krótkoterminowe działania. Powiadamiamy również partnerów z Hiszpanii , Niemiec i Turcji o naszych pracach. Wszyscy nasi partnerzy  przysyłaja  prezentacje swoich instytucji oraz historie regionów, które zostaną umieszczone w styczniu na stronie internetowej projektu. Stronę opracowują uczniowie naszej szkoły.
  • 10 / 2009 - Odwiedzaliśmy biblioteki w celu poznania i zebrania historii naszego regionu.
  • 11 / 2009 - Opracowujemy  gazetkę szkolną na temat projektu
  • 12 / 2009 - Pracujemy nad stroną internetową
  • 01 / 2010 - Uruchomiliśmy stronę internetową projektu www.tolerance-project.net
  • 01 / 2010 - zbieraliśmy informacje, przeprowadziliśmy ankiety i złożyliśmy wizytę w Koksowni "Przyjaźń" i Arcelor Mittal Poland Oddział w Dąbrowie Górniczej

  •       31.05 - 06.06.2010 - grupa naszych uczniów i nauczycieli przebywała w Hiszpanii w miejscowości Burriana. Podczas całego pobytu oprócz pięknego słońca oraz gorących temperatur wszystkim towarzyszył doskonały humor. Uczniowie nie tylko zapoznali się z tamtejszą kulturą i tradycjami , ale również nawiązali nowe przyjaźni.